Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Film „Theeb” w reżyserii Jordańczyka Naji Abu Nowar, do którego obrazy wykreował Wolfgang Thaler znalazł się wśród nominowanych filmów w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”.

Film zdobył już wcześniej kilka nagród i wyróżnień, m.in. prestiżową nagrodę na Festiwalu w Wenecji, w Kairze, a także Camerimage w Bydgoszczy. O sukcesach w Wenecji informowaliśmy na naszej stronie internetowej http://ilovepolen.com/index.php/home/360-wolfgang-thaler-ujmuje-jury-burza-piaskowa                      

Film ze zdjęciami młodego operatora filmowego Sebastiana Thalera „Alles wird gut”/Wszystko będzie dobrze/, nominowany został w kategorii „Filmów krótkometrażowych”. Również ten film doceniło wcześniej fachowe jury. Najważniejszą nagrodą była jednak brązowa statuetka Studenckiego Oscara /Student Academy Awards/ w kategorii "Foreign Film" / "Film krótkometrażowy" przyznana 17. września 2015r.

Serdecznie gratulujemy nominacji obu operatorom filmowym. Naturalnie będziemy trzymać kciuki 28 lutego, kiedy w Dolby Theatre (wcześniej Kodak Theatre) w Hollywood wręczane będą nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Gala oskarowa transmitowana będzie przez stację ABC, a w Polsce odkodowana dla wszystkich abonentów NC+ na żywo w Canal+ Noc z 28/29 lutego.

Redakcja

http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20160115_OTS0009/der-aafp-gratuliert-patrick-vollrath

Fot. archiwum