Założony 1 lipca 1953 roku Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.
Bogactwo repertuaru, kilkanaście różnorodnych form artystycznych, niezliczone nagrody, kultywacja tradycji dziedzictwa narodowego oraz promocja polskiej twórczości jest niewątpliwym dowodem tego, że zespół w pełni zasługuje na miano najznakomitszego ambasadora polskiej kultury.
Czytaj więcej: JUBILEUSZOWY KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK”
Różnorodność strojów i pomysłów spotkała się na X JubileuszowymBalu Karnawałowym Polonii w Górnej Austrii zorganizowanym przez Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii. W rytmach światowych i polskich przebojów zabawiał nas zespół „Axel” a po wyczerpujących tańcach mogliśmy posilić się przy obficie zastawionym bufecie. W trakcie balu przeprowadzono wybór najbardziej pomysłowego stroju: equsekwo I miejsce zdobyli: para sułtanka i sułtan oraz szejk a trzecie miejsce przypadło dziewczynie w stroju austriaczki.
Czytaj więcej: X Jubileuszowy Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii
Szanowni Państwo,
w imieniu Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii pragnę zaprosić Państwa do obejrzenia galerii zdjęć
a także wysłuchania dwóch audycji Polskiego Radia w Górnej Austrii z
XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Toruń 2017
Galeria zdjęć:
http://www.
Relacja z uroczystego otwarcia XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Toruń 2017
Dekoracje i wywiady z XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Toruń 2017
4 lutego 2016 r. w sali festynowej Magistratu 3. dzielnicy Wiednia ponownie zagrała Camerata Polonia – Polonijna orkiestra kameralna pod dyrekcją Marka Kudlickiego.
W różnorodnym programie znalazły się utwory polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina oraz Wojciechy Kilara, jak również utwory kompozytorów zagranicznych m. in. J. Brahmsa, J. Straussa i A. Dvoráca.
Kultową komedię z lat 80-tych, polskiego reżysera Juliusza Machulskiego „Seksmisja”, oglądał z pewnością każdy Polak. Do historii przeszły też błyskotliwe dialogi. W 2008 roku czytelnicy czasopisma o profilu filmowym okrzyknęli „Seksmisję „Polską Komedią Stulecia”. Dlatego trzeba wykazać wiele odwagi sięgając po tak popularny materiał. Dodatkowo, kamera filmowa i kino w ogóle, rządzą się innymi prawami niż statyczna, z ograniczonymi możliwościami scena teatralna.
Czytaj więcej: NIE BYLE JAKA (SEKS) MISJA TEATRU AA VADEMECUM