Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/.sites/23/site1463081/web/ilovepolen.com/ilovepolen.com/images/phocagallery/2016/WRZESIEN/333
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/2016/WRZESIEN/333
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W poniedziałek 12 września 2016r. z jednodniową wizytą gościła w Wiedniu delegacja z Krakowa, która wzięła udział w mszy dziękczynnej w katedrze św. Szczepana.

Komitet Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego na Kahlenbergu w Wiedniu, Bractwo Kurkowe, Stowarzyszenie Podolski Regiment Odprzodowy zaprosili do wspólnej modlitwy o godzinie 19.00 i uroczystego przemarszu kolorowego orszaku w centrum miasta Wiednia.

W mszy św. odprawionej w intencji 333. Wiktorii Wiedeńskiej oraz przemarszu dedykowanemu w hołdzie Janowi III Sobieskiemu uczestniczył Konsul Generalny Aleksander KORYBUT-WORONIECKI, Reprezentanci Polonii wyłonieni podczas I Sejmiku Polonii w Austrii: Agnieszka HECKHAUSEN, Cezary STOJEK i Andrzej KEMPA, media polonijne, Polacy zamieszkali w Wiedniu i turyści. Przemarsz zakończył się pod kościołem św. Augustyna gdzie pod tablicą upamiętniającą Victorię Wiedeńską złożone zostały kwiaty.

Sejmik Polonii objął patronatem to wydarzenie wchodzące w skład Polonijnych Dni 333. Rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej (3.09.-9.10.2016) i polskich ogólnokrajowych obchodów uczczenia 333. Rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej.

W ciągu dnia delegacja z Krakowa zawitała na Kahlenbergu aby złożyć kwiaty pod przyszłym pomnikiem Jana III Sobieskiego. W kapicy św. Józefa przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika pan Piotr Zapart wygłosił uroczystą przemowę, a red. nacz. Sławomir Iwanowski wspomniał historię bitwy o Kahlenberg. Niestety z przyczyn technicznych nie doszło do wspólnego spaceru po parku w Schönbrunnie i zaplanowanej dyskusji na temat pomnika.
Foto: Andrzej Kempa

 

{gallery}2016/WRZESIEN/333{/gallery}