Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/.sites/23/site1463081/web/ilovepolen.com/ilovepolen.com/images/phocagallery/2016/DECEMBER/konkurs_nutki
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/2016/DECEMBER/konkurs_nutki
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

27 listopada 2016 w Instytucie Polskim w Wiedniu odbył się I Polonijny Konkurs Złotej Nutki – w temacie nawiązującym do przedświątecznego okresu - „Kolędy i pastorałki”.

Zaplanowany jest jeszcze Konkurs Recytatorski, „Liryka i epika, którą lubimy”, a w przyszłości dodatkowo konkurs taneczny. Kompleksowo imprezy noszą nazwę: Festiwal Dziecięcej Kultury Polonijnej.

Organizatorzy - Fan Clubu I LOVE POLEN dołożą starań aby integrujący społeczność polonijną, szczególnie młodych rodziców i nauralnie dzieci Festiwal Dziecięcej Kultury Polonijnej, odbywał się cyklicznie i na stałe wpisał się w kalendarz imprez polonijnych. Imprezy takie nie tylko promują polską muzykę i literaturę, czy też popularyzują polskich muzyków, kompozytorów, pisarzy lub poetów ale przede wszystkim bogacą język polski i upowszechniają kulturę polskiego słowa.

Jury Konkursu Złotej Nutki wyszło z propozycją aby zamienić nazewnictwo „Konkurs” na „Festiwal”, co też zostało przez wszystkich z radością przyjęte i pozytywnie zaakceptowane.

W pilotowym konkursie/festiwalu kolęd i pastorałek 27 listopada 2016 r., odważnych dzieci było niewiele:

Laura Bakowska, lat 7 -„Aniołek maleńki jak wróbelek” 

Julia Olivia Olszynka, lat 7 - „Świeć gwiazdeczko, świeć” 

Laura Maria Mleczko, lat 7 - „Zaśnij dziecino” 

Lena Prokop, lat 5 -„Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził” 

Kazimierz Antoł, 5 lat

Jędrzej Antoł, 7 lat

Szymon Antoł, 9 lat 

Madlen Kunowski, lat 10 - „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Nikola TATAR, lat 13 - „Mario, czy już wiesz” (niestety rozchorowała się) 

Kornelia DOBOSZ, LAT 8 -„A tu już Święta”

Julia Zaleska, 9 lat

Natalie Zając, 9 lat 

W honorowym jury zasiedli Sabina Zapiór - sopran, Krzysztof Stępień - gitara, wokal oraz Krzysztof Ludwiński – aranżacje muzyczne, gitara. Jury oceniło wszystkich małych uczestników na równi i każdemu przyznało wyróżnienie „Ładnie śpiewam”. Oprócz tego uczestnicy dostali statuetki, dyplomy a także upominki. 

Przegląd kolęd w wykonaniu dzieci, wzbogacony przez kolędy w interpretacji profesjonalistów, Krzysztofa Stępień i Sabiny Zapiór, wprowadził wszystkich obecnych na sali w świąteczny nastrój. 

Podziękowania

Sponsorem imprezy był Wydział Kultury miasta Wiednia MA-7, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania składamy również Dyrekcji Instytutu Polskiego w Wiedniu, w szczególności dyrektorowi Rafałowi Sobczakowi, za udostępnienie pomieszczeń Instytutu i upominki dla dzieci.

Dziękujemy również właścicielce najstarszych sklepów polskich w Wiedniu – Wideopol i Miltipol – Pani Elwirze Dubas za ofiarowane zabawki, a Pani Jadwidze Hafner, red. naczelnej polonijnego pisma Jupiter, za ciekawe książki - te prezenty przeznaczone zostały na nagrody w Konkursie Recytatorskim.

Patrickowi Olczykowski dziękujemy za obsługę urządzeń nagłaśniających i audiowizualnych, natomiast Melanie Olczykowski za prezentację multimedialną PowerPoint

Dziękujemy członkom jury za poświęcony czas, wyrozumiałość, pedagogiczne podejście i przyjazną dzieciom ocenę. 

Gorąco dziękujemy Wicedyrektorowi Instytutu Polskiego w Wiedniu Panu dr Bogdanowi Wrzochalskiemu za przybycie i uświetnienie tej przesympatycznej imprezy swoją obecnością.

Pokazy uzdolnień poprzedzają długie godziny pracy młodych ludzi oraz ich nauczycieli, dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom

Rodzicom dziękujemy za wsparcie i wytrwałość w dążeniu do celu swoich pociech, przybycie i wspólnie spędzony czas. 

Największe podziękowania należą się oczywiście polskim dzieciom za wdzięczne występy.Wszystkim serdecznie gratulujemy wyróżnień. 

Osobiście pragnę podziękować członkiniom StowarzyszeniaI LOVE POLEN: Elżbiecie Maleszewskiej-Orlowski, Ewie Zemann, Ursuli Handl i Melanie Olczykowski za pomoc w zorganizowaniu niedzielnej imprezy, a przy okazji podziękować za całoroczną dobrą, opartą na dobrych relacjach współpracę.

Ponieważ festiwale i konkursy łączą ludzi, tak więc do zobaczenia w następnym roku.

Już dzisiaj zapraszamy! 

Renata Olczykowski 

JURY I Polonijnego Festiwalu Złotej Nutki „Kolędy i pastorałki” 

SabinA Zapiór

- absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie i Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu,

- występuje na różnych scenach Europy, a także poza nią

 - założycielka i szefowa stowarzyszenia Passion Artists, w ramach którego organizuje koncerty, młodych artystów, a także preferuje „Operę dla każdego”,

-inicjatorka Festiwalu Passion Opera

- Dyrektorka Szkoły śpiewu „Gwiazdy i Gwiazdeczki”.

Krzysztof Stępień

- absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Uniwersytetu Musik und Kunst w Wiedniu,

- laureat wielu międzynarodowych konkursów gitarowych,

- stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz dzieci, Fundacji Inicjatyw Kulturalnych, Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej.

- jak sam o sobie mówi: z zawodu i zamiłowania - gitarzysta, z pasji wokalista.

Krzysztof Ludwiński

- od najmłodszych lat gra na gitarze, komponuje muzykę i pisze piosenki.

-  mając w dorobku 44 utwory, założył na YouTube w roku 2013,kanał MUSIC COLLABORATION 44, na którym muzykuje, współpracując z muzykami z Polski, Austrii i Niemiec.

- redaktorem naczelnym witryny internetowej austriapol.com

- pracuje na uniwersytecie w St. Pölten, odpowiedzialny za funkcjonalność sprzętu nagraniowego w studio telewizyjnym oraz w trzech studiach dźwiękowych.

fot. E.Zemann

{gallery}2016/DECEMBER/konkurs_nutki{/gallery}