Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W 2018 roku Instytut Pamięci Narodowej po raz czwarty przyzna nagrodę „Świadek Historii” dla osób i organizacji spoza Polski. Jest to międzynarodowa edycja honorowego wyróżnienia nadawanego do niedawna tylko mieszkańcom Polski. Nagroda ma na celu uhonorowanie osób i organizacji spoza Polski, szczególnie zasłużonych dla upamiętniania historii Narodu Polskiego. Chcemy docenić tych, którzy angażują się w pielęgnowanie pamięci historycznej, odkrywanie zapomnianych faktów czy osób zasłużonych dla Narodu Polskiego oraz dbają o zachowanie, propagowanie i poszerzanie wiedzy o polskiej historii poza granicami naszego kraju.

W związku z tym uprzejmie proszę, jako osoba zajmująca się stroną organizacyjną nagrody, o umieszczenie o niej wiadomości na stronie internetowej lub w formie papierowej. Na wszelki wypadek załączam tekst informacji ze strony IPN z angielskim tłumaczeniem, abyście Państwo mogli zredagować ją w sposób dla siebie najodpowiedniejszy (ewentualnie można podać link do strony IPN - http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/48241,Nagroda-Swiadek-Historii-dla-osob-i-organizacji-spoza-Polski-The-Witness-of-Hist.html.

Chcemy, aby ta informacja dotarła do jak najszerszego grona osób, tak, aby wszelkie cenne i wartościowe inicjatywy mogły być zgłoszone. Jeśli macie Państwo taką możliwość i chęć, to bardzo proszę przekazać dalej powiadomienie o nagrodzie do wszystkich potencjalnie zainteresowanych: mediów, organizacji i innych. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo przyłączyć się do projektu IPN i poprzeć tę wartościową inicjatywę poprzez jej jak najszersze rozpowszechnienie. 

Laureatów poprzednich edycji można poznać na stronie IPN w zakładce: „Konkursy i nagrody”. Komunikat na temat „Świadka Historii” znajduje się na stronie internetowej IPN (www.ipn.gov.pl – czasowo na stronie głównej i na stałe w zakładce „Konkursy i nagrody”). Wymagane formularze znajdują się pod załączonym wyżej linkiem. 

 

INFO (PL)

 

INFO (ENG)