Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Szanowni Państwo!

W 2016 roku Instytut Pamięci Narodowej po raz drugi przyzna nagrodę „Świadek Historii”. Jest to  międzynarodowa edycja honorowego wyróżnienia nadawanego do niedawna tylko mieszkańcom Polski. Nagroda ma na celu uhonorowanie osób i organizacji spoza Polski, szczególnie zasłużonych dla upamiętniania historii Narodu Polskiego. Chcemy docenić tych, którzy angażują się w pielęgnowanie pamięci historycznej, odkrywanie zapomnianych faktów czy osób zasłużonych dla Narodu Polskiego oraz dbają o zachowanie, propagowanie i poszerzanie wiedzy o polskiej historii. W związku z tym uprzejmie proszę, jako osoba zajmująca się stroną organizacyjną nagrody, o umieszczenie wiadomości o nagrodzie na stronie internetowej Państwa organizacji. Na wszelki wypadek załączam tekst informacji ze strony IPN z angielskim tłumaczeniem, abyście Państwo mogli zredagować w formie jaka będzie najbardziej odpowiednia (ewentualnie można podać link do strony IPN - http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2016/centrala/swiadek-historii-ii-edycja-nagrody-dla-osob-i-organizacji-spoza-polski).

Chcemy, aby ta informacja dotarła do jak najszerszego grona osób, tak, aby wszelkie cenne i wartościowe inicjatywy mogły być zgłoszone. Jeśli macie Państwo taką możliwość i chęć, to bardzo proszę przekazać dalej powiadomienie o nagrodzie do wszystkich potencjalnie zainteresowanych: mediów, organizacji i innych. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo przyłączyć się do projektu IPN i poprzeć tę wartościową inicjatywę poprzez jej jak najszersze rozpowszechnienie. 

Laureatów pierwszej edycji można poznać na stronie IPN w zakładce: „Konkursy i nagrody”.

Komunikat na temat „Świadka Historii” znajduje się na stronie internetowej IPN (www.ipn.gov.pl - na stronie głównej i w zakładce „Konkursy i nagrody”). Wymagane formularze (w jęz. polskim i angielskim) znajdują się pod tymże adresem.

Z poważaniem,

Katarzyna Miśkiewicz

Sekretarz Komisji Nominującej

Instytut Pamięci Narodowej

Biuro Edukacji Publicznej

ul.Wołoska 7

02-675 Warszawa

(„Świadek Historii”)

 

 

 

ŚWIADEK HISTORII - INFO