Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Kolejne słowa poparcia dla red. Andrew Beningera, a pośrednio dla redakcji „I LOVE POLEN”.

E-mail przesłała szanowna Pani Elżbieta Akwa-Asare (foto), wieloletnia, zasłużona działaczka polonijna (36 lat intensywnej pracy dla Polonii), członek zarządu Forum Polonii, prezes zrzeszonego w Forum Polonii charytatywnego stowarzyszenia „Herzpol”, dbającego o medyczną i socjalną pomocą dla Polski,.

Pani Elżbieta, naznaczona wyjątkową urodą, modelka i aktorka, jest znaną, lubianą i wielce zasłużoną osobą w środowisku polonijnym w Austrii. W trudnym dla Ojczyzny okresie angażowała się czynnie w pomoc Rodakom, wspierając ich finansowo oraz przesyłając paczki z lekarstwami, żywnością i odzieżą. Wieloletnią aktywną działalnością w „Strzesze” na zawsze wpisała swoje nazwisko w poczet zasłużonych działaczy tej najstarszej organizacji polonijnej. Umiejętność sceniczna, sztuka aktorska oraz sztuka improwizacji, a nade wszystko charyzmatyczna osobowość Elżbiety, nie pozwoliła osiąść jej na laurach. Dlatego też, przez kolejne lata aktywnie udzielała się w kabarecie „E”, przysparzając Polonii wiele wrażeń i uśmiechów. Nawet wtedy, gdy została babcią, bujny temperament Elżbiety nie zezwolił, by zredukowała swoje życie jedynie do tej roli. W trosce o bliźniego, Elżbieta aktywowała działalność „Herzpolu”, powołując teatr jednego aktora", czym do dzisiaj ujmuje Polonię w Austrii, a przy okazji spełnia swoją społeczną i moralną powinność.

Brawo Elu!

swoimi charytatywnymi i społecznymi działaniami, zasłużyłaś sobie na odznaczenie państwowe,

a redakcja „I LOVE POLEN” uczyni wszystko aby tę sprawę zaopiniować i poprzeć.

tymczasem popieramy w ciemno...

Redakcja

-------- Original-Nachricht --------

Betreff:

Re: ....art. Renaty Olczykowski pt. "Polonio, obudź się!....."

Datum:

Thu, 27 Feb 2014 15:02:45 +0100

Von:

Elzbieta Asare Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

An:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;, Verein iPolen.at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;, office Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;, Maria Buczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;, Krzysztof Ludwinski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

 Szanowny Panie Andrew BENINGER /pisarz i dziennikarz polonijny/!

Z wielką radością i radosnym sercem, czytałam ten wspaniały artykuł, komentarze i podpunkty tegoż.

Brawo! Brawo!! Brawo!!!

Popieram! Już dawno nie czytałam tak mądrego, rzeczowego, adekwatnego do sytuacji i prawego!!! resime´/sic!/ na temat upokarzajacy prawdziwym Polonusom.

W moich oczach, gdyby to było możliwe - zasłużył Pan sobie na wręczenie np. z białego złota "Salamandra", może wykombinuję coś bardziej odpowiedniego!!!! i jako prezes "HERZPOLU" wprowadzę w życie nagrodę dla tych, którym moralne, normalne życie ludzi dobrej woli Polonii austriackiej, a głównie wiedeńskiej naprawdę leży głęboko na sercu!!!

Już w piątek /21 lutego br./ napisałam wzór pisma apelu do Polonii o zbiórkę datków charytatywnych na Ukrainę - na konto "HERZPOLU“. Popieram więc Pana pokojowe hasło: Niech żyje pokojowy Majdan w Austrii!!! Niech żyje.

Jestem wzruszona. Dziękuje bardzo, bardzo serdecznie.

Pozdrawiam - polonijnie, pokojowo

Elzbieta Akwa-Asare

aktorka polonijna

prezes charytatywnego stowarzyszenia "HERZPOL"-medyczna i socjalnea pomoc dla Polski

Fot. Olczy