Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Tajemnicze spotkania w Europie uzurpowanej „prezes” Forum Polonii i „wiceprzewodniczącej” EUWP T. Kopeć, tym razem na terenie Wiecznego Miasta.

Forum Polonii - reprezentujące teoretycznie wszystkich, którzy płacą składki w Austrii na rzecz utrzymania polskości na obczyźnie (czyli konkretnie 15 organizacji plus jedna osoba prywatna) – nie informuje o wspaniałych bufetach, w których uczestniczą osoby przez Polonię nie wybrane. W miedzy czasie Lud Polonijny zadowala się słonymi paluszkami i lampką kwaśnego wina, w okresie „tradycyjnych” Dni Polskich w Wiedniu.

Szkoda, że p. „prezes” zapomniała napisać "na swojej stronie" sprawozdanie, za czyje pieniądze tam pojechała i po co?Czy coś dobrego przysporzyła ta wyciezka ruchowi polonijnemu w Austrii?

 

XIX Zjazd Związku Polaków we Włoszech 29-30 III 2014 w Rzymie

Pierwszy dzień XIX Zjazdu Związku Polaków we Włoszech (ZPwW) odbył się w Rzymie 29 marca, jak zwykle, od lat, w Domu Polskim Jana Pawła II na Via Cassia 1200. Na Zjazd federacji przybyli delegaci ze stowarzyszeń i instytucji zrzeszonych w Związku, zaproszeni goście oraz obserwatorzy.

Spośród licznych gości z Europy i Polski swą obecnością Zjazd zaszczycili: Helena Miziniak, prezydent EUWP i wiceprzewodnicząca Rady Polonii Świata, Dariusz Bogdan, wiceminister w Ministerstwie Gospodarki, sen. Marek Konopka reprezentujący Komisję Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu RP, poseł Joanna Fabisiak, wiceprzewodnicząca Komisji Łączności z Polakami za Granicą Sejmu RP, Anita Staszkiewicz ze Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Teresa Kopeć, prezes Wspólnoty Polskich Organizacji w Austrii „Forum Polonii” i wiceprzewodnicząca EUWP.

 cały tekst pod linkiem: http://polonia-wloska.org/wiadomosci-zwiazkowe/xix-zjazd-zwiazku-polakow-we-wloszech-29-30-iii-2014-w-rzymie/

 galeria zdjęć: http://polonia-wloska.org/galerie-zdjec/xix-walny-zjazd-zwiazku-polakow-we-wloszech/