Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Dzisiaj po południu, 21.11.br. w wielkiej tajemnicy, zaplanowane zostało zebranie prezesów organizacji przynależących do Forum Polonii. Wygląda na to, że Wspólnota Polskich Organizacji w Austrii jest organizacją tajną, która konspiracyjnie organizuje spotkania.

Pani Kopeć od samego początku pełnienia funkcji prezesa, działa samowolnie i dyktatorsko, za plecami podejmuje decyzje, co chwilę łamiąc przepisy statutowe organizacji. Cichaczem jeździ po całej Europie na jakieś zjazdy, monitoringi oraz inne wymysły i „reprezentuje” nieświadomą o jej poczynaniach Polonię austriacką, nie poczuwając się do obowiązku sporządzania chociażby sprawozdań czy protokołów.

Niedawno (w drugiej połowie października) sekretnie odbył się tzw. Zjazd Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych, w którym równie potajemnie uczestniczyła p. Kopeć. Obowiązkowej informacji na temat zjazdu i wyborów zabrakło nie tylko na stronie Forum Polonii ale również na stronie EUWP. Dodam, że zjazd ten konkurencyjnie zorganizowano w Rzymie, dokładnie w tym samym terminie kiedy Polonia włoska zaplanowała 3. Zjazd Polonii Europejskiej, również w Rzymie. W spotkaniu EUWP uczestniczyło 41 delegatów, a w 3. Zjeździe Polonii 300. Takie zagrywki nie mają nic wspólnego z łączeniem rodaków i Polonii, a raczej są złośliwością, gierkami i tworzeniem szkodliwej konkurencji. 

Zwracamy się do członków organizacji, którzy dziś wezmą udział w tym tajnym zebraniu p. Kopeć, aby złożyli zapytanie, czy takie postępowanie jest legalne? 

Jako ciekawostkę podam, że na Zjeździe Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych „wybrano” nowe władze organizacji. Prezydentem na najbliższą trzyletnią kadencję został już wcześniej "honorowy przezydent" Tadeusz Adam Pilatze Szwecji. „Honorowym prezydentem” naturalnie Helena Miziniak a członkiem Komisji Rewizyjnej p. Kopeć, która przecież jeszcze nie tak dawno błagała aby przyuczyć ją do prowadzenia ksiąg finansowych! W latach 2000-2006 oraz 2012-2015 funkcję "prezydenta" pełniła Helena Miziniak. Obecny „prezydent” Pilat sprawował tę funkcję w latach 2006-2012.

Czyli sytuacja rodem prosto z Rosji.

Władimir Władimirowicz Putin był prezydentem dwie kadencje od 2000-2004 i 2004-2008 po czym objął urząd premiera. W 2012 roku został ponownie prezydentem Rosji. Zupełnie „demokratycznie” wymieniał się funkcjami z Dmitrij Miedwiediewem, który z kolei prezydentem Federacji Rosyjskiej był2008-2012, a od 2012 pełni obowiązki premiera.

Czy rzeczywiście nikogo nie razi podobieństwo metod i systemu?

Tak naprawdę EUWP Polonii jest nieznana, a nieliczni chętni, którzy chcieli wziąć udział w zjeździe, nie zostali dopuszczeni. Dziwne, że nawet na naszym wiedeńskim podwórku p. Miziniak ma wiele do powiedzenia. Na ostatnim burzliwym zebraniu w 2013r. Forum Polonii nie wpuściła kilku działaczy polonijnych, a na innych niewygodnych obecnych na Walnym Zjeździe, przywiozła przygotowane teczki z hakami.

Czy Polonia powinna sobie pozwolić na takie PRL-owskie metody?

Redakcja