Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Od Walnego Zjazdu Sprawozdawczego 4 marca 2017 minęło 3 tygodnie.

Do dzisiaj brakuje oficjalnego Protokołu Zjazdu (ostatni protokół umieszczony na stronie pochodzi z dnia 9.03.2014r.), jak również nie został podany skład aktualnego zarządu oraz nie zostały wykreślone organizacje, które wystąpiły z szeregów Forum Polonii. P. Teresa Kopeć wie, że nie musi się przed nikim tłumaczyć, wystarczy zastosować sprawdzoną metodę na „przeczekanie” i mało kto zorientuje się, że nastąpiły jakiekolwiek zmiany. Taktyka stosowana od 5 lat.

W międzyczasie p. T. Kopeć umieściła bałwochwalczą i tendencyjną, a poza tym lakoniczną wzmiankę o Zjeździe, w którym nie tylko pominęła fakt wystąpienia kolejnych organizacji z Forum Polonii, ale przede wszystkim fakt wystosowanego wobec niej wniosku wotum nieufności. Wniosek o wotum nieufności został odczytany przez delegata stowarzyszenia „Elipsa”, co zostało potwierdzone podpisem wiceprezes Kalginy Bulki Solvita. Wotum nieufności poparte zostało obciążającymi prezes zarzutami m. in. nagminnego składania donosów na działaczy polonijnych, samowoli, łamania statutu FP i austriackiego prawa (Vereinsgesetz), ignorowania zarządu, samodzielnego podejmowania decyzji bez konsultacji z zarządem oraz nieprzejrzystości finansowej: http://ilovepolen.com/index.php/poloniawaustrii1/625-17-pytan-bez-odpowiedzi

Notoryczne kłamstwa „prezes” T. Kopeć, przez lata rejestrowane przez różne witryny polonijne, bezustannie szokują tupetem oraz impertynencją, nie tylko organizacje niezrzeszone w Forum Polonii, ale również te zrzeszone.

Skąd ta pewność p. Kopeć, że nie spadnie jej włos z głowy i że ujdzie jej każdy numer? To przecież nie jest kwestia chłopskiego charakteru albo parcia na parkiety, a raczej „silnych pleców” - tylko czyich? Pozorując apolityczność i rzekomą sympatię do prawicy p. „prezes” Forum Polonii wspiera ruchy KOD-u. Nawet się z tym nie kryjąc, zaprosiła w styczniu 2016 r. na Walny Zjazd gościa honorowego, p. Ewę Dziedzic,  która w obecności przedstawicieli polskiego rządu promowała organizowane przez siebie demonstracje KOD-u w Wiedniu. Najprawdopodobniej polega to na tym, że założone przez postkomunistyczne władze Forum Polonii jest marionetką pociąganą za sznurki.

Polonię zżera ciekawość, jak p. Kopeć rozliczyła dofinansowanie w wysokości 35 tys. euro i komu wręczono bukiety opiewające na sumę 2500 euro? Czy stać polskiego podatnika na taką rozrzutność i czy już nie wystarczą wystawne bufety?

Ponieważ nasza redakcja otrzymała pisemne upoważnienie na publikację korespondencji, pozwalamy sobie poniżej zdemaskować „kłamstwo w żywe oczy” p. „prezes” i zacytować:

  1. „Sprostowanie” p. T. Kopeć

W dniu 15 marca 2017 11:12 użytkownik teresa kopec <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
napisał:
Szanowni Państwo,
 przesyłam dalej oświadczenie dot. niezdodnych z prawdą informacji [...]

 Zarówno mój udział w akcji Orkiestry Swiątecznej Pomocy mija się z prawdą jak i wotum nieufności, oraz pozostałe spreparowane informacje, nie miały miejsca podczas obrad Walnego Zjazdu. […]

Z poważaniem
Teresa Kopeć
Prezes Forum Polonii 

  1. Odpowiedź „sprostowanie na sprostowanie” prezesa stowaszyszenia „Elipsa".

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Ba Kal <
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
Data: 15 marca 2017 20:29
Temat: Fwd: Fw: Sprostowanie do publikacji Ilovepolen
Do: Teresa Kopec <
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

Sprostowanie do "sprostowania"

Wotum nieufności zostało złożone w liście, który odczytał w moim imieniu przedstawiciel Stowarzyszenia ELIPSA, Pan P. H. Zgodnie ze statutem WPOwA Forum Polonii, powinna odbyć się dyskusja i głosowanie, dlaczego to się nie stało? już nie mój problem, nie należę do "szacownego grona" FP jako sekretarz i Stowarzyszenie ELIPSA również nie jest już członkiem WPOwA Forum Polonii.
W załączniku list odczytany na Walnym Zebraniu,
Pzdr. Barbara Kalczynska

3. List odczytany na Walnym Zjeździe Sprawozdawczym Forum Polonii przez delegata stowarzyszenia"Elipsa": 

4. Ponowna, jakże przewrotna odpowiedź p. T. Kopeć:

W dniu 16 marca 2017 09:29 użytkownik teresa kopec <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>napisał:

Witam Panią,
w nawiązaniu do poniższej treści informuję, że list Pani został odczytany przez delegata portalu Elipsa.at. Zgodnie z Pani upoważnieniem dostał mandat delegata zjazdu. Informuję, że wniosek o wotum nie zyskał aprobaty delegatów Zjazdu i nie był przedmiotem obrad. Został automatycznie i jednogłośnie odrzucony (ad. red.: p. "prezes" gubi się w kłamstwach, gdyż albo automatycznie albo jednogłośnie), co zostało zanotowane w sprawozdaniu z obrad Zjazdu.
Dyskusja na temat złożonego wniosku ma wtedy miejsce, kiedy określona grupa delegatów zjazdu przyjmuje jego słuszność. Wtedy odbywa się dyskusja. Pani wniosek nie był zasadny dla ogółu  delegatów zjazdu, dlatego też nie odbyła się dyskusja. Pan P.H. nie wnioskował dodatkowo o podjęcie tego tematu.

Składam Pani podziękowania za dotychczasową współpracę z Forum Polonii.
Łączę pozdrowienia wraz z życzeniami powrotu do zdrowia.
Teresa Kopeć
Prezes Forum Polonii
Odpowiedź podaję  do wiadomości Zarządu Forum Polonii 

Przytoczoną korespondencję pozostawiamy bez komentarza i prosimy Czytelników o wyrobienie sobie swojego zdania.

Z pozdrowieniami

Zespół redakcyjny I Love Polen

PS. Dla przypomnienia E-Mail z dnia 8 czerwca 2012 r. czyli trzy miesiące po objęiu p. T. Kopeń funkcji prezesa: 

Gesendet: Sonntag, 08. Juli 2012 um 19:27 Uhr

Betreff: Do Prezes Teresy Kopec-pytanie otwarte
Szanowna Pani Prezes Kopeć,
Jako Prezes Organizacji Członkowskiej Forum prosiłabym o wyjśnienie mi i wszystkim innym organizacją Forum faktu przyjęcia do Zarządu Forum piątego członka (Mag. Kiss-Orskiej). Z tego co wiem  z oficjalnej strony internetowej Forum Polonii, od tygodnia Zarząd nie miał Kworum (liczył cztery osoby), a mimo wszystko powołali Państwo nagle nową osobę bez zwołania Walnego Zjazdu (dzisiaj zauważyłam nowe nazwisko na stronie), czy choćby powiadomienia jakiejkolwiek organizacji członkowskiej. Prosiłabym o podanie podstawy prawnej publicznie, która zezwala na powołanie Nowego Członka Zarządu bez wiedzy Walnego Zjazdu, Zjazdu Nadzwyczajnego, czy choćby Rady Prezesów ( z tego co wiem jest to precedens, który nigdy się nie zdażył w długiej historii Forum).
Z koleżeńskimi pozdrowieniami 

Screenshot strony Forum Polonii z dnia 19.03.2016 r. godz. 00:16:

inne pochodne artykuły: http://ilovepolen.com/index.php/home/626-w-koncu-wotum-nieufnosci-dla-prezes-forum-polonii

Na zakończenie dedykujemy Polonii piosenkę Seweryna Krajewskiego: 

Nie spoczniemy

Nie utulony w piersi żal,
bo za jedną siną
dalą druga dal...
Nie spoczniemy,
nim dojdziemy,
nim zajdziemy
w siódmy las,
więc po drodze
więc po drodze
zaśpiewajmy chociaż raz!...

Nie nasycony w sercu głód,
bo za jednym nocnym chłodem
drugi chłód...
Nie spoczniemy,
nim dojdziemy,
nim zajdziemy
w siódmy las,
więc po drodze
więc po drodze
zaśpiewajmy
chociaż raz!...

Nie wytańczony wybrzmi bal,
bo za jedną siną dalą
druga dal!...
Nie uleczony uśnie ból,
za pikowym czarnym królem drugi król.

Nie pocieszonymija 
czas, bo za jednym czarnym asem drugi as...
Nie spoczniemy,
nim dojdziemy,
nim zajdziemy
w siódmy las,
więc po drodze
więc po drodze
zaśpiewajmy
chociaż raz!...

Czy warto było kochać nas?
Może warto, lecz tą kartą
źle grał czas...
Nie spoczniemy,
nim dojdziemy,
nim zajdziemy
w siódmy las.
Więc po drodze,
więc po drodze
zaśpiewajmy
chociaż raz!...

https://www.youtube.com/watch?v=NFIEwEo_3as